Páratlan könyvajándék az ELTE-ről

kvtadmin : 2013. 04. 15.

A Természet- és Környezetvédő Tanárok Egyesülete által kiadott Eurázsiai Művészetek c. sorozatával és az ELTE Fizikai Intézet, Anyagfizika Tanszék Kozmikus Anyagokat Vizsgáló Űrkutató Csoport kiadásában megjelent füzetsorozattal gazdagodhatott iskolánk könyvtára Dr. Bérczi Szaniszló (ELTE TTK docense) jóvoltából. A 24 tételből álló (20 füzet, 1 könyv és három térkép) könyvtári anyagot azon apropó kapcsán vehettük át személyesen az ELTE TTK Anyagfizikai Tanszékén, hogy három „csillagászpalánta” díjátadó ünnepségre volt hivatalos az egyetemen április 12-én. A Magyar Asztronautikai Társaság országos pályázatán a csillagász diákjaink egy egyéni második (Németh Boglárka 6. osztály) és egy csoport (Bognár Péter 8. osztály és Bognár Gábor 5. osztály) második díjat hozhattak magukkal gazdag ajándékok kíséretében.(Az esemény részletes leírása itt olvasható: http://csvmrg.hu/index.php/diakelet/884-csokonais-csillagaszok-az-elte-dobogojan)

A gazdag könyvsorozat darabjait nemcsak a csillagászat iránt érdeklődők, hanem a földrajzot, fizikát, kémiát, művészettörténetet és matematikát kedvelők is haszonnal forgathatják a jövőben. Ezúton is köszönjük Bérczi Szaniszló tanár úrnak, hogy e nagyértékű ajándékkal gyarapította gyűjteményünket!