Raksányi Lajos csurgói festményeiből

kvtadmin : 2014. 11. 20.

 

Válogatás Raksányi Lajos csurgói festményeiből címmel Gulyásné Raksányi Olga és Nébli László összeállításában újabb kiadvánnyal gazdagodott városunk és iskolánk. Az egykori művésztanárunk munkáiból készült összeállítás 55 Csurgóról készült reprodukciót tartalmaz, helytörténeti és szakmai előszóval. A szerzők sok éves kutató és feldolgozó munkájának eredményeként egy szépen kivitelezett albumot foghatunk kézbe, a jelenbe idézve Raksányi Lajos csendes, kiegyensúlyozott világát. A kötet korlátozott számban kapható a szerzőknél és a refomátus gimnázium könyvtárában.

Az album megtekinthető Csurgón a Helytörténeti Gyűjteményben, a Városi Könyvtárban és a Református Gimnázium Könyvtárában. Nagyatádon a Kulturális Központban, a Városi Múzeumban és a Városi Könyvtárban, Nagykanizsán a Városi Könyvtárban és a Thury György Múzeumban. Korlátozott számban megvásárolható a szerzőknél (Nébli László 20/227 5116 ; Gulyásné Raksányi Olga 93/ 314 518) vagy Csurgón a Református Gimnázium Könyvtárában nyitvatartási időben. Az album ára 2000,-Ft.